Čerpadlo s litinovými tělesy

Čerpadlo PRESSKAN 1 ¼“ NP–S

Vřetenová kalová čerpadla PRESSKAN®, kompletně vyvinutá a vyráběná v České republice, jsou určena na čerpání splaškových a kalových vod. Tato čerpadla si dokážou poradit i se splaškovými vodami, které obsahují krátkovláknité a dlouhovláknité látky (jako jsou tráva, sláma, slupky od ovoce a zeleniny apod.) a pevné částice zrnitosti max. 5 mm.
Plášť a rotor motoru těchto čerpadel, řezací zařízení, spojovací materiál a hydraulika, kromě těla statoru hydrauliky, jsou vyrobeny z nerezové oceli. Štíty motoru, sací a výtlačné těleso čerpadla jsou vyrobeny z litiny, obtoky čerpadla jsou vyrobeny z polyetylenu.

Díky použitým materiálům a robustní konstrukci jsou tato čerpadla vysoce odolná v těžkých provozních podmínkách a vykazují dlouhodobou spolehlivost a tím i funkčnost celé čerpací technologie.
Čerpadla jsou vybavena speciálním řezacím zařízením, které je schopno rozřezat i předměty (textilie bez umělých vláken), které se mohou nahodile objevit v čerpacích jímkách tlakové kanalizace.
Použitá konstrukce dovoluje v případě servisního zásahu snadnou demontáž částí čerpadla i ve ztížených podmínkách.

Čerpadla 1¼“ NP–S jsou vyráběna s připojovacím napětím 3 x 400V nebo 230V. Obě dvě provedení jsou vzájemně kompatibilní v tlakové síti.
Čerpadla jsou velmi snadno opravitelná, takže cena případné opravy a běžných náhradních dílů je pouze v řádech stokorun.

Katalogový list čerpadla (PDF):